Česko hledá gymnastu! Holky k medaili potřebují parťáka

Evropské hry 2019
Evropské hry 2019
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Zábavná show plná gymnastických a akrobatických prvků. Osmdesát vteřin trvající dřina, která je podobně náročná jako atletická osmistovka. Při tomhle „závodě“ se však navíc musíte usmívat. Tak vypadá gymnastický aerobik, ve kterém si český tým na Evropských hrách v Minsku připsal šesté místo.

„Bylo to úžasné, nezapomenutelný zážitek. Publikum bylo skvělé, měly jsme český fanklub, který nás moc podpořil,“ říkala Kristýna Bernátová. Její týmová kolegyně Dita Hanzalová dodávala: „Závodily jsme před zatím největším publikem a v největší hale.“

#embedded:https://www.instagram.com/p/BzJFI_lHqOd/#

Pětice mladých dam propojuje v soutěži gymnastické prvky s aerobikem. „Je to tak půl na půl. Předvádíme prvky z moderní i sportovní gymnastiky, teď nám přidali i zvedačky,“ popsala Barbora Karlíková. Zároveň jde však o docela dlouho jízdu naplno. „Přirovnává se k osmistovce. Svaly jsou hodně zakyselené,“ uvedla Tereza Kudláčková.

Češky byly jediným ryze ženským týmem v soutěži, což je spíš nevýhoda. V čem? A proč by se do gymnastického aerobiku měli pustit i chlapi? Koukněte na video!

Foto: ČOV/Jan Mikulka

líbil se ti článek?