Basketbalistky slaví první výhru, atleti stoprocentní úspěšnost v postupech do finále

EYOF 2019
EYOF 2019
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

První den olympijského festivalu mládeže v Baku přinesl zajímavé výsledky. Česká výprava narazila na první silné soupeře v kolektivních sportech. Silnou formu ale převedli hned v úvodu akce atleti.

V atletických disciplínách se dařilo všem českým reprezentantům. Žákovský rekordman ve skoku do dálky Tomáš Kratochvíl si postup do zítřejšího finále zajistil skokem 6,91 cm. Katrin Brzyskowska se kvalifikovala ve vrhu koulí i diskem a zítra ji čeká finále koule. Tomáš Oberndorfer postupuje do úterního finále na 110 metrů překážek ze čtvrtého místa s časem 13,88 sekund. Skvělými výkony se v pěti disciplínách desetiboje blýskl František Doubek, který do zítřejší druhé poloviny vstupuje ze čtvrté pozice. „Na zítřek se těším víc, jsou tam mé oblíbené disciplíny,“ řekl Doubek.

V plaveckém bazénu se v prvních rozplavbách objevilo hned sedm našich plavců. Vojtěch Matula si na znakové stovce vyplaval semifinále a nakonec se umístil desátý. Podobně na tom byla také Terezie Kinterová, která v semifinále na dvoustovce motýlem obsadila čtrnáctou pozici.

Výhry i prohry v kolektivních sportech

S prvními soupeři ze skupiny se potkaly všechny kolektivní sporty. Vítězným pokřikem skončil zápas basketbalistek proti hráčkám z Turecka. Ty s přehledem porazily a zítra už se těší na Maďarsko. Čeští volejbalisté začali rovnou se silnými Belgičany, kterým nakonec podlehli 3:1. V úterý si mohou napravit skóre s Italy. Na mistryně Evropy z Maďarska narazily v prvním zápase také házenkářky. I přes silný start nakonec silným soupeřkám podlehly.

Zápasník Michal Zelenka ve své kategorii do 60 kg nestačil na soupeře Gabora Kovásce z Maďarska a z prvního kola do osmifinále nepostoupil. Zítra bude mít šanci další ze zápasníků Jakub Šimčík.

líbil se ti článek?