Atletika zahájena unikátní sérií, v Kladně zářili oštěpaři

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Unikátní sérií mítinků, kterých dnes proběhlo v jeden den celkem 173 po celé České republice, začala atletická sezona a špičkovými výkony ji vyšperkovali v Kladně čeští oštěpaři. Dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková ukázala vzestup formy pod vedením nového kouče Jana Tylčeho a vyhrála výkonem 63.69 metru před Nikolou Ogrodníkovou (62,92), v mužské soutěži se nenechal zahanbit Jakub Vadlejch a zaskvěl se hodem dlouhým 84,31 metru. Po dlouhé době na domácí půdě nečekaně prohrál Pavel Maslák, trojnásobný halový mistr světa v běhu na 400 metrů, jehož na netradiční trati o sto metrů kratší porazili Jan Jirka a Matěj Krsek.

Nervozita jako na olympiádě

Špotáková vyměnila v zimě trenéra a absolvovala první závod pod vedením bývalého koulaře Jana Tylčeho. I proto byla v prognózách opatrná a hovořila o hranici 60 metrů. „To jsem ale tušila, že hodím levou zadní,“ prohlásila po závodu s úsměvem. Více než osmiměsíční soutěžní pauza se projevila zejména v psychice. „Byla jsem hodně nervózní, bylo to skoro jako na olympiádě. Ale to je důležité, já to potřebuji. V rozcvičování mi to šlo sice lépe, mohla jsem hodit dál, ale jsem ráda, že jsem novému trenérovi ukázala, že jdeme dobrým směrem. Spolupráce funguje a já věřím, že to ten rok dáme,“ upozornila na odložené olympijské hry.

Také Ogrodníková měnila před sezonou trenéra a trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný byl za její výkon rád. „Určitě, po změně trenéra to chvíli trvá, než si to sedne, takže jsme oba rádi, že to takhle dopadlo,“ uvedla vicemistryně Evropy. Do závodu proti Špotákové se postavila i přesto, že minulý týden byla nemocná a měla teplota až 40 stupňů. „Nebylo to ideální, ale chtěla jsem závodit, strašně jsem se těšila po té pauze,“ uvedla Ogrodníková.

„Zasloužil jsem vytrestat“

V Kladně předvedl kvalitní výkon koulař Tomáš Staněk, jenž poslal své náčiní do vzdálenosti 21,13 metru a k lepšímu výkonu by mu prý stačil drsnější koulařský kruh. „Cítil jsem se dobře a myslím, že jsem měl na lepší výkon. Trochu mi to klouzalo a nemohl jsem se do toho pořádně opřít,“ povídal Staněk. Maslák ještě minulý týden absolvoval náročné tréninky a necítil se dobře. „Takže nic moc, jsem pořád unavený. A za takový čas jsem si zasloužit vytrestat a dostat nasekáno,“ hodnotil sprinter porážku.

líbil se ti článek?