David Svoboda: Chtěl bych, aby si každý mohl vybrat svou cestu

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Svoboda. Tohle slovo nevnímá olympijský vítěz David Svoboda jen jako příjmení. Za svobodu bojuje nyní i jako sportovní funkcionář. Jak složitý byl přechod od profesionálního sportu ke sportovnímu funkcionářství prozradil v podcastu Přes příkop.

Už jako sportovec působil v roli funkcionáře. „Byl to pozvolný přechod. Patřil jsem do komise Českého olympijského výboru za sportovce a ještě jsem působil v moderním pětiboji. Měl jsem iluze o řízení a vedení, ale skutečnost byla jiná,“ říká Svoboda, který je v současnosti předsedou Komise sportovců ČOV.

Jako sportovní funkcionář musí být velký diplomat. „I musím víc taktizovat. Nesmím na první dobrou hned říct všechno, co vím. A dávám si pozor, co říkám, abych i někoho neurazil,“ upozorňuje zlatý olympionik z Londýna 2012, který rád mluvím s lidmi přímo.

V nové roli se snaží být co nejvíce prospěšný kolegům sportovcům. „Vždy hájím svobodu lidí. I současní sportovci mají čím dál méně svobody. Musí dodržovat stále více pravidel. Chtěl bych, aby si každý mohl vybrat svou cestu sám.“

líbil se ti článek?