Příběhy sportovních legend: Zakázaná olympiáda, zlato s hendikepem či osudová změna disciplíny

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Za velkými úspěchy stojí nejen tvrdá dřina, ale i překonání těžkých životních zkoušek. Slavní čeští olympionici v projektu Post Bellum se žáky základních škol natočili videa, kde popisují svou cestu na vrchol, ale i nejtěžší momenty.

Imrich Bugár

Nejlepší český diskař měl být hvězdou olympijských her v Los Angeles 1984. Socialistické země hry v USA bojkotovaly, a Bugár tak přišel o životní úspěch. „Ten rok by můj nehorší výkon stačil na bronzovou medaili,“ prozradil atlet.

Šárka Kašpárková

Jako skokanka do výšky slavila úspěchy, ale časem nastal prudký pokles formy. Pomohla jí až změna disciplíny. V trojskoku dosáhla Kašpárková na bronzovou medaili z Atlanty 1996, a stala se o rok později i mistryní světa.

Květa Jeriová-Pecková

Trojnásobná olympijská medailistka v běhu na lyžích se dala dohromady se svým budoucím manželem tak, že jí napsal dopis. Paradoxně paní Květě zlý anonymní dopis předčasně ukončil kariéru.

Jan Kůrka

I s hendikepem dokázal zazářit. Jan Kůrka měl našlápnuto do střelecké reprezentace, ale kvůli špatnému zraku byl nejdříve odmítnut. Nakonec se „prostřílel“ až na olympijské hry v Mexiku 1968, odkud si odvezl zlatou medaili.

Lukáš Bauer

Úspěšný běžec na lyžích se zúčastnil pěti olympiád a přivezl z nich stříbrnou a dvě bronzové medaile. Často zápasil se zdravotními komplikacemi, ale i přesto dokázal porazit soupeře i zákeřné nemoci.

líbil se ti článek?