Maslák rozdával radost. Atlet cvičil s dětmi z České olympijské nadace

Tiskové zprávy
Tiskové zprávy
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Kdysi atlet Pavel Maslák sám vzhlížel k atletickým velikánům, nyní je sám idolem mladých sportovců. Trojnásobný halový mistr světa i Evropy v běhu na 400 metrů se setkal se dvěma mladými atletkami, které podporuje Česká olympijská nadace, aby jim dodal další motivaci do tréninků.

Byly nadšené. Pro šestnáctiletou Sáru Erbenovou a o čtyři roky mladší Nikolu Sukovou bylo úžasné se osobně setkat s českým atletickým reprezentantem a navíc si s ním i zacvičit. Pavel Maslák se s mladými atletkami rozklusal, rozcvičil, absolvoval atletickou abecedu a také několik běžeckých úseků.

„Pavel mě zrovna hodně motivuje, vím, že je to jeden z našich z nejlepších atletů, ráda ho sleduju a jsem moc ráda, že jsem měla možnost ho takhle osobně potkat. Dnešní trénink byl výborný, skvělá možnost, motivuje mě to. Vidím, že se to dá dotáhnout vysoko,“ hodnotila setkání Sára Erbanová ze Dvora Králové nad Labem, která se kromě atletiky věnuje také gymnastice.

Ze setkání byl nadšený i samotný Maslák. „Atletika může dát člověku spoustu věcí do života. Píli, pracovitost, přátelství, což se dá zúročit v dalším profesním životě, ale také dobrou postavu a fyzičku. Že se děti mohou setkávat se sportovci, to je super, protože jim to dodá motivaci a u sportu je to udrží,“ povídal Maslák. „Já měl také své idoly a také mi to pomáhalo. Jsem rád, že to funguje a já jsem jedním z těch sportovců, kteří motivují. Jsem za to vděčný,“ uvedl.

Český rekordman v letošní sezoně ovlivněné rušením závodů kvůli nemoci Covid-19 vyplnil svůj volný čas, víc se stíhá věnovat také své rodině a devítiměsíční dceři. Sezonu by měl zahájit 1. června na menším mítinku v Kladně. „Už se těším, bude to konečně trochu rozptýlení. Snad vydržím zdravý a bude to dobré. I kvůli příští sezoně,“ připomněl odložení olympijských her.

Česká olympijská nadace podporuje již osmým rokem sportování dětí, které pocházejí ze sociálně slabších poměrů a neměly by možnost žít aktivní život. „Sport nesmí být výsadou bohatých,“ upozornila ředitelka nadace Martina Voříšková. „Kromě financí se snažíme motivovat děti ke sportu a plnit jejich sportovní sny, tak jako dneska,“ upozornila. Za sedm let nadace podpořila přes 2700 dětí a rozdělila částku téměř 16 milionů korun. „Splněných snů jsou stovky a stovky,“ dodala Voříšková.

Foto: Barbora Reichová/ČOV

líbil se ti článek?